24portový gigabitový Smart Switch s 4 Combo SFP sloty TL-SG2424

  • Gigabitová ethernetová připojení na všech portech poskytují vysokou rychlost pro přenos dat
  • Integrovaná strategie zabezpečení včetně 802.1Q VLAN, zabezpečení portů, funkce Storm control pomáhá zabezpečit oblast LAN
  • Funkce L2/L3/L4 QoS a IGMP Snooping optimalizují výkon hlasových a video aplikací
  • Řízené režimy WEB/CLI, SNMP a RMON poskytují bohaté možnosti správy

K čemu slouží tento produkt

Gigabitový smart switch TP-LINK TL-SG2424 je vybaven 24 gigabitovým porty RJ45 a 4 combo SFP sloty. Switch poskytuje vysoký výkon, řízení síťového provozu QoS na podnikové úrovni, užitečné strategie zabezpečení a bohaté funkce správy na 2. vrstvě.

 

Gigabitový smart switchTP-LINK TL-SG2424 je cenově dostupné řešení pro malé a střední podniky. Switch TL-SG2424 nabízí užitečné bezpečnostní funkce. Funkce Storm Control chrání proti broadcastovým, multicastovým a neznámým unicastovým bouřím. Řízení síťového provozu (QoS, L2 až L4) nabízí možnosti pokročilé řízení provozu pro plynulejší a rychlejší přenos vašich dat. Snadno ovladatelné rozhraní webové správy společně s podporou CLI, SNMP a RMON zrychlují nastavení a konfiguraci bez zbytečných prostojů. Gigabitový smart switch TP-LINK TL-SG2424 je ideální pro pracovní skupiny a oddělení vyžadující cenově dostupné řešení přepínání L2 a podporu gigabitového rozhraní.

Pokročilé funkce QoS

K integraci hlasových, datových a video služeb v jedné síti switch používá zásady technologie řízení síťového provozu QoS. Správce může určit prioritu provozu pomocí několika prostředků, např. pro jednotlivé porty, zařízení 802.1P a DSCP, aby vždy zajistil čistý, plynulý a nekolísavý chod hlasových a video aplikací.

Široká paleta funkcí na 2. síťové vrstvě

Pro lepší využití switchů 2. vrstvy switch TL-SG2424 podporuje kompletní řadu funkcí na 2. vrstvě, včetně 802.1Q Tag VLAN, izolace portů, zrcadlení portů, STP/RSTP/MSTP, řízení agregace linek a řízení toku 802.3x. Switch dále nabízí pokročilé funkce pro správu sítě, např. detekci smyček, diagnostiku kabelů a IGMP Snooping. Funkce IGMP Snooping zajišťuje, aby switch inteligentně předával datový proud vysílání multicast pouze příslušným odběratelům, zatímco funkce IGMP Throttling & Filtering omezuje každého odběratele na úroveň portu, aby zabránila neoprávněnému přístupu k datovému proudu multicast.

Podnikové funkce správy

TL-SG2424 se vyznačuje snadnou obsluhou a správou. Podporuje různé uživatelsky přívětivé standardní funkce správy např. intuitivní webové grafické uživatelské rozhraní (GUI) nebo standardní rozhraní příkazového řádku (CLI). Díky podpoře SNMP (v1/2/3) a RMON může switch odesílat cenné stavové údaje a odesílat depeše při abnormálních událostech.

Funkce 2. vrstvy

  • LAG, Static LAG
  • Až 512 různých VLAN (z toho 4K ID VLAN)
  • STP/RSTP/MSTP
  • IGMP Snooping

Technologie řízení síťového provozu QoS

  • 4 prioritní fronty
  • Podpora priority IEEE 802.1P
  • DSCP QoS
  • Funkce omezení rychlosti

Strategie zabezpečení

  • Zabezpečení portů
  • Storm Control

Správa

  • Webové rozhraní GUI
  • Rozhraní příkazového řádku
  • SNMP v1/v2c/v3
  • RMON (skupina 1, 2, 3, 9)
HARDWARE FEATURES
Standards and Protocols IEEE 802.3i, IEEE 802.3u, IEEE 802.3ab, IEEE802.3z,
IEEE 802.3ad, IEEE 802.3x, IEEE 802.1d, IEEE 802.1s,
IEEE 802.1w, IEEE 802.1q, IEEE 802.1p
Interface 24 10/100/1000Mbps RJ45 Ports
(Auto Negotiation/Auto MDI/MDIX)
4 Combo 100/1000Mbps SFP Slots
Network Media 10BASE-T: UTP category 3, 4, 5 cable (maximum 100m)
100BASE-TX/1000Base-T: UTP category 5, 5e or above cable
(maximum 100m)
1000BASE-X: MMF, SMF
Fan Quantity Fanless
Power Supply 100~240VAC, 50/60Hz
Power Consumption Maximum: 22.3W (220V/50Hz)
Dimensions ( W x D x H ) 17.3*7.1*1.7 in. (440*180*44 mm)
PERFORMANCE
Bandwidth/Backplane 48Gbps
Packet Forwarding Rate 35.7Mpps
MAC Address Table 8k
Jumbo Frame 10240 Bytes
SOFTWARE FEATURES
Quality of Service Support 802.1p CoS/DSCP priority
Support 4 priority queues
Queue scheduling: SP, WRR, SP+WRR
Port/Flow-based Rate Limiting
Voice VLAN
L2 Features IGMP Snooping V1/V2/V3
802.3ad LACP(Up to 6 aggregation groups,
containing 4 ports per group)
Spanning Tree STP/RSTP/MSTP
BPDU Filtering/Guard
TC/Root Protect
Loop back detection
802.3x Flow Control
VLAN Supports up to 512 VLANs simultaneously (out of 4K VLAN IDs)
Access Control List L2~L4 package filtering based on source and destination MAC address, IP address, TCP/UDP ports
Security SSH v1/v2
SSL v2/v3/TLSv1
Port Security
Broadcast/Multicast/Unknown-unicast Storm Control
Management Web-based GUI and CLI management
SNMP v1/v2c/v3,compatible with public MIBs and
TP-LINK private MIBs
RMON (1, 2, 3, 9 groups)
CPU Monitoring
Port Mirroring
Firmware Upgrade: TFTP & Web
System Diagnose: VCT
SYSLOG & Public MIBS
OTHERS
Certification CE, FCC, RoHS
Package Contents TL-SG2424
Power Cord
Installation Guide
Resource CD
Rackmount Kit
Rubber Feet
System Requirements Microsoft® Windows® XP, Vista™ or Windows 7, Windows 8, MAC® OS, NetWare®, UNIX® or Linux.
Environment Operating Temperature: 0℃~40℃ (32℉~104℉);
Storage Temperature: -40℃~70℃ (-40℉~158℉)
Operating Humidity: 10%~90% non-condensing
Storage Humidity: 5%~90% non-condensing
Recenze
  • In this review, I'm going to look at the TL-SG2216 switch. The TL-SG2216 shares software with TP-Link's TL-SG2424/TL-SG2452 switch, so this review essentially covers both devices. The key differences between the two switches are a greater number of ports and switching capacity on the TL-SG2424/TL-SG2452.